Dwuosobowym kajakiem płynęli z trójką dzieci

46 720368

Redakcja

15 sierpnia, 2022

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się rodzina z Sosnowca, która postanowiła zrobić przyjemność dzieciom i zabrać je na kajaki na zbiorniku wodnym Sosina. Całą piątką wsiedli do jednego kajaka, który wywrócił się na jeziorze. Dzięki szybkiej akcji policji, nic się nikomu nie stało.

Policjanci i WOPR przez całe wakacje apelują o rozważny wypoczynek nad wodą. Niestety tej rozwagi zabrakło rodzinie z Sosnowca. Chcąc zrobić przyjemność dzieciom, wybrali się na kajaki. Zamiast jednak wsiąść do dwóch kajaków, by w każdym był jeden z dorosłych, postanowili całą piątką wsiąść do jednego. Przeciążony kajak wywrócił się na jeziorze. 

Na szczęście rozbitków w porę zauważyli jaworzniccy wodniacy patrolujący zbiornik.  Po podpłynięciu policjanci zauważyli, że troje z pięciu obecnych tam osób to dzieci. Na szczęście miały założone kapoki, lecz nie potrafiły pływać. Dodatkowo były wystraszone i bardzo wychłodzone. Rozbitków natychmiast podjęto na pokład policyjnej łodzi i odholowano w rejon strzeżonego kąpieliska, gdzie znajdowała się matka dzieci i policjanci z patrolu rowerowego oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

37-latek i 36-latek z Sosnowca chcieli zrobić przyjemność dzieciakom i zabrali całą trójkę na dwuosobowy kajak. Mężczyźni jednak nie przewidzieli sytuacji, że kajak może się przewrócić i dojdzie do bardzo niebezpiecznej sytuacji, zwłaszcza że najmłodszy uczestnik rejsu miał 5 lat. Mężczyźni byli trzeźwi. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3