Dąbrowa Górnicza: Wprowadzenie ruchu wahadłowego na ulicy Staszica i AK Ordona

UM Dąbrowa Górnicza

Katarzyna Kulyk

10 marca, 2023

Już 15 marca zostanie wprowadzony ruch wahadłowy przy ulicy Staszica i AK Ordona. Ruch wahadłowy obowiązywać będzie na 400-metrowym odcinku drogi.

W środę 15 marca wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, który obowiązywać będzie na 400-metrowym odcinku ulicy Staszica. Prace prowadzone zatem będą na jednym pasie między skrzyżowaniem z ulicą Świerkową, a wysokością posesji pod numerem 76. Ruchem kierować będzie wahadłowa sygnalizacja świetlna.

- Przebudowa ponad 2-kilometrowego odcinka ulic Staszica i AK Ordona – od skrzyżowania z ul. Ziemby do skrzyżowania z ul. Hotelową – rozpoczęła się w lutym. Do tej pory prace skupiały się głównie na budowie nowej drogi rowerowej i chodnika. Teraz inwestycje wkracza w etap budowy kanalizacji. - informuje Urząd Miasta Dąbrowa Górnicza

Efektem prac, które mają planowo zakończyć się wraz z końcem października, będzie nowa nawierzchnia jezdni, droga rowerowa na całej długości odcinka, jaki jest obecnie przebudowywany, a także rondo na skrzyżowaniu ulicy Staszica z łącznicami DK94 i S1. W projekcie przewidywane są również nowoczesne oświetlenia w miejscach, w jakich jeszcze go nie ma.

powiązane artykuły:

przebudowa dworcowej w bytomiu
Lokalne 8 marca, 2023

Prace na ul. Dworcowej w Bytomiu zmierzają do końca. Zakończył się już montaż donic od pl. Wolski

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3