Czterodniowy tydzień pracy - Tusk kradnie pomysł Lewicy

Electrician g7367c11ad 1920

Redakcja

11 lipca 2022

Czterodniowy tydzień pracy? To propozycja Donalda Tuska, chociaż już od kilku lat mówi o tym Lewica.

Donald Tusk podczas spotkania z młodymi w ramach "Meet UP Nowa Generacja" w Szczecinie zapowiedział, że Platforma Obywatelska po wygranych wyborach wprowadzi czterodniowy tydzień pracy. - Żeby rozpocząć jak najszybciej program, musi być najpierw pilotaż - powiedział Tusk. Jak stwierdził, jego partia przygotuje plan do wyborów w 2023 roku. - Będziemy mieli przygotowany precyzyjny projekt pilotażu na czterodniowy tydzień pracy - zapowiedział były premier.

Tusk dodał, że rozumie, iż zmiany prawne na rynku pracy będą trudne, ale już w wielu innych krajach politycy zastanawiają się nad skróceniem tygodnia pracy lub wymiaru godzin pracy. Wpływa na to coraz większa automatyka czy też praca w zaciszu domowym. Politycy z lewicy od razu skomentowali pomysł Tuska - w licznych wpisach przypomnieli, że to ich ugrupowania jako pierwsze zaproponowały czterodniowy tydzień pracy, a Donald Tusk ponownie "pożycza" pomysł innej partii opozycyjnej.

- To miłe, że program Razem zyskuje popularność. Tylko co teraz zrobić z posłami PO, którzy twierdzili, że krótszy czas pracy to KOMUNIS!!!11? Oczywiście nie wątpię w ich przemianę duchową. Z ostrożności sugeruję jednak głos na ludzi, którzy ten program pisali, a nie zwalczali - napisał Adrian Zandberg.

Robert Biedroń zapowiedział, że Lewica sprawdzi wiarygodność Donalda Tuska. Zrobi to poprzez zaproponowanie projektu ustawy skracającej tydzień pracy.

powiązane artykuły:

Tuskpo
Lokalne 2 sierpnia 2022

Donald Tusk w ramach swojej trasy po Polsce odwiedzi dziś Górny Śląsk. W Mikołowie spotka się z prot

DSC 9063
Lokalne 2 sierpnia 2022

Donald Tusk w końcu dotarł do województwa śląskiego. 2 sierpnia przyjechał do Mikołowa, gdzie z mies

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3