Częstochowa: Próbował dać policjantom 100 zł łapówki "na dobry obiad"

Pexels ahsanjaya 8719575

Redakcja

10 października, 2022

53-latek kierował samochodem bez zapiętych pasów, jednak zamiast zapłacić mandat postanowił załatwić sprawę inaczej. Wręczył mundurowym 100 zł „na dobry obiad” w zamian za odstąpienie od ukarania. Na obiad wrócił do domu, ale następnego dnia, ponieważ noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Kolejny kierowca przekonał się, że stare czasy dawno minęły, a próba przekupstwa jest surowo karana. 53-latek kierował samochodem bez zapiętych pasów, co zauważyli policjanci z częstochowskiej drogówki, którzy wręczyli mu mandat. Mężczyzna początkowo chciał go przyjąć, jednak później postanowił inaczej to „załatwić”.

Tłumacząc, że nie chce punktów karnych wyciągnął 100 złotych i kilkukrotnie proponował mundurowym, że da im pieniądze „na dobry obiad i będzie po sprawie”. Policjanci poinformowali kierującego daewoo, że popełnia przestępstwo, ale 53-latek nie reagował i mimo to wsunął funkcjonariuszowi banknot między jego dokumenty.

O tym, jak zły był to pomysł przekonał się, jak policjant założył mu na ręce kajdanki, a następnie doprowadził do policyjnego aresztu. Na obiad wrócił do domu, ale dopiero kolejnego dnia, po tym, jak usłyszał prokuratorski zarzut. Za wręczenie łapówki mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.7µg/m3