Co zrobić, by bezpiecznie przekroczyć przejazd kolejowy?

Bezpieczny przejazd

Redakcja

7 stycznia 2022

Pamiętajcie o bezpiecznym przekraczaniu przejazdów kolejowych. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy.

-Przede wszystkim przekraczajcie tory na wyznaczonych przejściach i przejazdach kolejowych!

-Pociągi mają zawsze pierwszeństwo przejazdu w stosunku do samochodów, pieszych oraz pojazdów uprzywilejowanych.

-Dzisiejsze pociągi są cichsze niż w przeszłości. Wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg zawsze jest bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.

-Rogatki czy sygnalizacja świetlna lub dźwiękowa może ulec uszkodzeniu tak jak inne urządzenia automatyczne. Podobnie jest z dróżnikami, którzy mogą np. zasłabnąć i nie zamknąć rogatek w odpowiednim momencie. Zawsze zachowuj zasadę ograniczonego zaufania!

-Nie wjeżdżaj na przejazd, gdy widzisz zbliżający się pociąg. Nawet, gdy wydaje Ci się, że jest wystarczająco daleko!

-Wjazd na przejazd jest możliwy dopiero po całkowitym podniesieniu rogatek oraz wyłączeniu sygnalizacji przejazdowej!

To niektóre z zasad, jakie dla bezpieczeństwa swojego oraz innych podróżnych warto przestrzegać! Pamiętajcie, bezpieczeństwo w trasie jest najważniejsze!

Warto jest edukować od najmłodszych lat, dlatego polecamy cykl nowych animacji edukacyjnych pt.: „Podróże z Ambasadorką Bezpieczeństwa”. 

Ich celem jest budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania zarówno na przejściach, jak i przejazdach kolejowo-drogowych.

Chwytajcie animowaną produkcję, która w łatwy sposób angażuje najmłodszych. Za ich sprawą dzieci mogą śledzić różnego rodzaju historie bohaterów zaprezentowane w bardzo atrakcyjny dla nich sposób. Będą bawić, a zarazem uczyć.

 

Źródło: Koleje Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3