Chora na raka Sylwia walczy z czasem! Nie poddaje się dla trójki swoich dzieci

Sylwia

Redakcja

14 kwietnia 2023

Sylwia od 2021 roku walczy z nieoperacyjnym nowotworem piersi. Przeszła chemio- i radioterapię, jednak rak nie daje za wygraną. 39-latka chce żyć dla trójki swoich dzieci. Trwa zbiórka na jej leczenie na portalu Pomagam.pl.

Sylwia z Cieszyna w tym roku skończy 39 lat. Mama trójki dzieci swoją walkę o zdrowie zaczęła z końcem 2021 roku. To wtedy usłyszała diagnozę - trójujemny, nieoperacyjny nowotwór piersi. Nie poddała się jednak i cały czas walczy o swoje zdrowie i życie. Siły dodają jej dzieci.

W lutym 2022 r. Sylwia rozpoczęła pierwsze leczenie chemioterapią. Niestety nie było widać poprawy, a guz się powiększał. Lekarze postanowili przerwać leczenie, jednak to nie był koniec walki dla Sylwii. Znalazła lekarza, który zdecydował się przeprowadzić operację. W lipcu amputowano kobiecie pierś oraz węzły chłonne. Kolejnym etapem leczenia była bolesna i wykańczająca radioterapia. Niestety znowu pojawiły się powikłania. Ból był niemal nie do zniesienia.

Po wykonaniu kolejnych badań, na Sylwię i jej rodzinę spadła kolejna druzgocąca wiadomość. Choroba dalej postępowała, pojawiły się przerzuty do kości, wątroby i płuc. W tej chwili Sylwia jest leczona chemioterapią ostateczną, która wciąż daje wiarę jej i jej bliskim. Niestety leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami.

Badania i dojazdy bardzo nadwyrężają budżet rodziny, w której pracuje tylko mąż Sylwii. Kobieta ma przyznaną jedynie niewielką rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Pieniądze są kolejnym problemem, który obciąża psychicznie Sylwię i jej bliskich. Rodzice starają się, by dzieci jak najmniej odczuły ciężką sytuację, jednak staje się to niemożliwe.

Sylwia jest otoczona miłością i wsparciem najbliższych. Niestety nie może skupić się jedynie na leczeniu, ponieważ sytuacja finansowa rodziny jest bardzo trudna. Możemy jej pomóc, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

powiązane artykuły:

Big 9a1e1199 1e1c 4371 bab7 074f1f5a5b6a
Lokalne 1 marca 2023

Walka ze śmiertelną chorobą jest arcytrudnym wyzwaniem dla dorosłego, a co dopiero dla 2-letniego

Majazdje cie
Lokalne 10 sierpnia 2022

Siedmioletnia Maja Krzaczek od trzech lat zmaga się z nowotworem. Heroiczna walka z rakiem jest pona

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3