Robert Lewandowski nagrał filmik dla 2-letniego Samuela z Rybnika. Chłopczyk walczy z nowotworem

Big 9a1e1199 1e1c 4371 bab7 074f1f5a5b6a

Redakcja

1 marca, 2023

Walka ze śmiertelną chorobą jest arcytrudnym wyzwaniem dla dorosłego, a co dopiero dla 2-letniego chłopca. Samuel z Rybnika nie poddaje się. Walczy, a wsparcia udzielił mu sam Robert Lewandowski. 

2-letni Samuel z Rybnika był pełny energii. Niestety w jednej chwili świat jego i jego rodziców legł w gruzach. W jego brzuchu wykryto guz po tym, jak spuchła mu noga. Jest to złośliwa neuroblastoma o wysokim czynniku ryzyka.

Rodzice rozpoczęli walkę o życie swojego syna. W internetowej zbiórce udało im się zdobyć ponad milion złotych na leczenie. W styczniu Samuel trafił do Barcelony na specjalistyczne leczenie.

Do chłopca przyjechał pan Sebastian, znany jako Marshall - Pies do zadań specjalnych. Przebiera się w kostium psa-strażaka ze znanej wśród dzieci animacji. W ten sposób dodaje otuchy małym wojownikom, walczącym o zdrowie. Do Samuela przyjechał z niespodzianką. Jest nią filmik, który nagrał dla Samuela Robert Lewandowski.

- Mocno w ciebie wierzę. Trzymam za ciebie kciuki. Wiem, że dasz radę. Zawsze walcz, nigdy nie poddawaj się - mówi na filmiku piłkarz FC Barcelony. 

Z takim wsparciem Samuelowi na pewno uda się pokonać groźną chorobę. 

fot. siepomaga

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3