Prawie 4 mln złotych z UE dla Rybnika na mieszkania dla ukraińskich uchodźców

DSC 3237

Redakcja

1 marca, 2023

Kolejne śląskie miasto otrzyma pieniądze z funduszy unijnych na adaptacje mieszkań dla uchodźców z Ukrainy. W Rybniku wyremontowanych zostanie 40 mieszkań.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że Ruda Śląska otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej na pokrycie kosztów remontów mieszkań dla uchodźców z Ukrainy. Kolejnym miastem w województwie śląskim, które otrzyma podobne finansowanie jest Rybnik.

Miast opozystało 3,9 mln zł z funduszy unijnych na remont 40 nieużytkowanych pustostanów na mieszkania o charakterze socjalnym. Mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dofinansowanie pokryje 100% planowanych kosztów adaptacji mieszkań.

- Podstawowym celem projektu jest zwiększenie ilości dostępnych w Rybniku stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie/rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce - informuje UM Rybnik.

Wszystkie mieszkania zostaną wyremontowane w 2023 r. przez firmy wybrane w przetargu nieograniczonym organizowanym przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Kiedy uchodźcy z Ukrainy przestaną w nich mieszkań, lokale będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 38.3µg/m3 PM2.5: 29.0µg/m3