Bytomianin wszedł na szczyt Kilimandżaro. Cały czas żonglował butelkami!

Drabik

Redakcja

17 lipca, 2023

Udało mu się! Krzysztof Drabik z Bytomia to zawodowy barman flair, laureat nagrody publiczności siódmej edycji programu Mam Talent, wielokrotny mistrz Polski i Europy. Wszedł na szczyt Kilimandżaro, a przez całą drogę żonglował butelkami. Wszystko po to, żeby pomóc niepełnosprawnym dzieciom w Kenii. 

Krzysztof Drabik z Bytomia postanowił pomóc Fundacji Help Furaha założonej przez Marka Krakusa, z którym Drabik nawiązał kontakt już przed czterema laty. Krakus wraz z małżonką Jacqueline i wolontariuszami, prowadzi w kenijskim Meru Centrum Opieki Dziennej nad dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem i zespołem Downa, gdzie mogą one liczyć na wsparcie terapeutyczne, posiłek i zabawę.

Wielkim marzeniem ośrodka, który utrzymuje się z datków dobroczyńców, jest budowa nowoczesnej placówki, w której fachową pomoc znajdą dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziny. Jest już teren oraz projekt obiektu. Drabik postanowił dołożyć swoją cegiełkę do tego pomysłu. 

W celu nagłośnienia zbiórki pieniędzy na budowę ośrodka, bytomianim postanowił wejść w 5 dni na szczyt najwyższej góry Afryki - Kilimandżaro. Ale to nie było zwykłe wyzwanie. Drabik zaatakował szczyt, cały czas żonglując butelkami. 

Wystartował 10 lipca, a w nocy z 14 na 15 lipca osiągnął swój cel. - Udało się do samego szczytu wykonać to, co założyłem, jestem potwornie zmęczony, ale niesamowicie szczęśliwy, że wszyscy są już bezpiecznie na dole. To była najtrudniejsza noc w moim życiu, ale walczyłem dzielnie, bo wiedziałem jak bardzo Bytom trzyma kciuki za powodzenie tej szczególnej akcji charytatywnej - powiedział Krzysztof Drabik po zdobyciu Kilimandżaro (cytowany przez UM Bytom). 

To nie pierwsza taka akcja w jego karierze. W 2019 roku zaangażował się w charytatywny bieg w Kenii, gdzie przebiegł 74 km - także żonglując. Wtedy po raz pierwszy zebrał pieniądze na rzecz kenijskiej Fundacji Help Furaha.

Cel zbiórki to 589,5 tys. złotych, ale każda złotówka się liczy. 

fot. UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3