Bytom: właściciel gruntów rolnych zrobił na polu składowisko śmieci

Odpady 1 1

Redakcja

19 maja, 2023

Przy ul. Ptakowickiej w bytomskiej dzielnicy Górniki jeden z właścicieli gruntów rolnych zrobił sobie składowisko śmieci. Interweniowali w tej sprawie mieszkańcy podczas spotkania z prezydentem zorganizowanego w tej części miasta.

Zapoczątkowane w październiku 2019 roku i kontynuowane przez ostanie lata cykliczne spotkania prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami cieszą się dużym zainteresowaniem bytomian.

- Od początku swojej kadencji podkreślałem, jak ważne jest dla mnie bycie blisko spraw bytomian. Spotkania z mieszkańcami pozwalają mi spojrzeć na problemy dzielnic z lepszej perspektywy, a bezpośrednie rozmowy, w których biorą udział najważniejsze miejskie jednostki, pozwalają nam szybciej reagować i skuteczniej działać - mówi prezydent Mariusz Wołosz.
spotkanie prezydenta Bytomia z mieszkańcami

Jedna z interwencji, którą podjęła Straż Miejska w Bytomiu po zgłoszeniu problemu na spotkaniu z prezydentem Mariuszem Wołoszem, dotyczyła porzuconych na polu odpadów.

- Ustaliliśmy, że odpady należą do właściciela gruntów rolnych, którego ukaraliśmy mandatem i zobowiązaliśmy do uprzątnięcia terenu, z czego się wywiązał - mówi Bogdan Grudzień ze Straży Miejskiej w Bytomiu.

Jak zaznaczają strażnicy miejscy, spotkania mieszkańców z prezydentem, w trakcie których przekazywane są sygnały o nieprawidłowościach, pozwalają na szybsze i mniej sformalizowane działania.


powiązane artykuły:

Dzikie wysypiska Bytom
Lokalne 3 kwietnia, 2023

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu zlikwidowali kolejne dzikie wysypis

fot. KPP w Wodzisławiu Śląskim
Lokalne 24 lutego, 2023

40-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego i jego 38-letnia siostra usłyszeli zarzut wyrzucenia

47 691263
Lokalne 24 stycznia, 2022

Kłobuccy policjanci szukają sprawców nielegalnego wywozu śmieci na terenie Gruszewni i Libidzy. Wszy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3