BYTOM: rozpoczęła się budowa nowego zakładu w KSSE. Pracę znajdzie tam około 30 osób

Ksse bytom

Redakcja

18 kwietnia 2024

Firma PPHU AND Sp. z o.o. rozpoczęła budowę hali magazynowo-produkcyjnej przy ul. Hakuby. Hala będzie miała powierzchnię prawie 5 tys. mkw. i stanie przy niej dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 1,2 tys. mkw. W nowym zakładzie produkowane będą garaże, carporty oraz konstrukcje prefabrykowane.

– W ostatnich latach widzimy bardzo duży wzrost zainteresowania inwestorów naszym miastem. Szczególnie cieszę się, że również bytomskie firmy rozwijają swój biznes, czego dowodem jest rozpoczęta inwestycja na terenie KSSE – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
– Również na innych terenach inwestycyjnych w mieście, m.in. przy ulicach Węglowej, Strzelców Bytomskich, Siemianowickiej czy Dąbrowa Miejska powstaną nowe obiekty, w których pracę znajdą bytomianie – dodaje prezydent Mariusz Wołosz.

Działają w Bytomiu od ponad 30 lat

Firma AND Sp. z o.o. została założona w 1991 roku i jako stale rozwijające się przedsiębiorstwo rodzinne aktywnie poszerza ofertę swoich produktów, docierając z nimi na rynki Europy Środkowo-Wschodniej i Zachodniej. Początkowo działalność firmy była prowadzona przy ul. Piłkarskiej, zaś od 2005 roku po zakupie terenów pokopalnianych przy ul. Francuskiej produkcja realizowana jest w zakładzie w Miechowicach.

– Rozszerzamy swoją działalność, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup działki na terenie KSSE w Bytomiu. O nowej lokalizacji zakładu przesądziły bliskość dotychczasowej siedziby, dobre położenie komunikacyjne, znajomość lokalnego rynku pracy oraz dobra współpraca z miastem – mówi Tomasz Paluch, dyrektor AND Sp. z o.o. – Część produkcji pozostanie nadal w Miechowicach, zaś część przeniesiemy do powstającego zakładu, gdzie dodatkowo będą wytwarzane nowe produkty – dodaje Tomasz Paluch.

W nowym zakładzie prowadzona będzie produkcja głównie garaży i carportów /wiat garażowych/ tynkowanych lub malowanych proszkowo oraz konstrukcji prefabrykowanych z kształtowników zimno-giętych, które są ze sobą łączone i odpowiednio wyprofilowane. Produkcja będzie w pełni zautomatyzowana, jednak część robót będzie wymagała pracy ręcznej, dlatego nowy inwestor planuje zatrudnić około 30 nowych pracowników w powstającym zakładzie.

– Produkowane w naszym mieście garaże oraz wiaty garażowe i konstrukcje prefabrykowane trafiają głównie na rynki zagraniczne, m.in. do: Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji oraz Litwy i Słowenii. Z kolei na rynek krajowy trafia około 10% produkcji z bytomskiego zakładu – mówi Tomasz Paluch z AND Sp. z o.o.

Inwestycja warta ponad 24 mln zł

Łączna wartość całej inwestycji, która powstaje na terenie prawie 2 ha wyniesie 24,2 mln zł. 22 mln zł to koszt przeprowadzenia inwestycji budowlanej, zaś 2,2 mln zł kosztowała działka, jaką od miasta w 2023 roku zakupiła firma AND Sp. z o.o.

powiązane artykuły:

Teren iwestycyjny
Lokalne 2 lipca 2023

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pojawi się kolejna firma z regionu. To bytomska AND

Praca w kolejach slaskich
Lifestyle 16 lutego 2024

Koleje Śląskie zatrudniają już 61 konduktorów i 60 młodszych konduktorów. Nabór w ostatnich miesi

Praca w bytomiu
Lifestyle 20 lutego 2024

Jak wynika z najnowszych statystyk, Bytom to miasto, które słynie z wyjątkowo prężnego i

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3