BYTOM JUDO OPEN 2024 - już w ten weekend

Bytom judo open 2024

Redakcja

20 marca 2024

Już w najbliższą sobotę 23 marca, do Bytomia zawitają judocy z całej Polski i Europy, by wziąć udział w jednym z największych i najmocniejszych turniejów w Polsce – BYTOM JUDO OPEN 2024

Bytomskie zawody będą pierwszą rundą tegorocznej edycji International Judo League - największej ligi judo dzieci i młodzieży w Europie! Kolejne turnieje odbędą się w Warszawie, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Międzynarodowe Mistrzostwa Bytomia obchodzą w tym roku jubileusz. Już po raz dziesiąty, to wyjątkowe wydarzenie przyciągnie ok. 900 judoków nie tylko z całej Polski, ale i z Europy. Tegoroczny turniej zapowiada się niezwykle emocjonująco ponieważ swój udział potwierdziło wiele ekip z zagranicy, w tym z Azerbejdżanu, Bułgarii, Włoch, Gruzji, Cypru, Ukrainy, Bośni i Hercegowiny, Litwy, Austrii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Wielkiej Brytanii. Swój przyjazd z powodów politycznych odwołały drużyny z Izraela oraz drużyny z Mongolii i Kazachstanu, ale tym na przeszkodzie stanęły odbywające się krajowe mistrzostwa.

„Po 10 latach mogę śmiało stwierdzić, iż pomysł stworzenia International Judo League był jak najbardziej trafiony. Koncepcja ligi spodobała się wielu klubom w Polsce, co doskonale widać po rosnącej frekwencji uczestników turnieju. Szczególne podziękowania kieruję w stronę przeciwników tej idei, to dzięki nim był jeszcze większy impuls ku temu, by rozwijać ten projekt.” - mówi Wojciech Wysocki, założyciel IJL oraz prezes UKS Feniks Bytom.


W Hali na Skarpie, judocy rywalizować będą na 10 polach walki, dostępny będzie online streaming, na matach zobaczymy międzynarodowych sędziów, natomiast dwudniowe seminarium szkoleniowe poprowadzi niezwykle doświadczony zawodnik oraz trener Piotr Sadowski - siedmiokrotny Mistrz Polski, zdobywca 7 miejsca w Mistrzostwach Świata oraz były trener reprezentacji olimpijskiej.

Honorowy patronat nad imprezą obejmie Prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz oraz Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Turniej organizowany przez UKS Feniks Bytom, to nie tylko wspaniała impreza sportowa, ale również fantastyczna promocja naszego miasta. Dzięki prestiżowej randze turnieju, do Bytomia przyjeżdża ponad 1000 osób z całej Polski i Europy. Zyskują na tym nie tylko okoliczni sportowcy, ale i baza hotelarska oraz gastronomiczna.

„Jesteśmy dumni z faktu, iż poprzez organizację turnieju, od wielu lat przyczyniamy się do promocji miasta, a Bytom staje się jednym z ważniejszych punktów na polskiej mapie judo.” – mówi Wojciech Wysocki.

powiązane artykuły:

D4 N 9218 kopia
Sport 27 czerwca 2023

Od 22 do 29 czerwca w Bytomiu trwa zgrupowanie kadry narodowej judo mężczyzn i kobiet. Na

35 637647
Lokalne 27 listopada 2020

Żona policjanta, utytułowana sportsmenka, strażniczka więzienna i matka 13-letniej Hani pilnie potrz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3