Rozpoczyna się budowa ronda na ul. Sienkiewicza w Gliwicach

Budowa ronda w gliwicach

Redakcja

20 marca 2024

Rusza budowa trzywlotowego ronda na ul. Sienkiewicza. W związku z pracami, od środy 20 marca, ulica będzie nieprzejezdna w rejonie głównego wjazdu na teren Instytutu Onkologii, ale będzie dojazd do parkingu od strony DTŚ. 

Co się zmieni od 20 marca?

  • Dojazd do parkingu wielopoziomowego na terenie Narodowego Instytutu Onkologii będzie możliwy wyłącznie od Drogowej Trasy Średnicowej.
  • Nie będzie przejazdu od DTŚ przez ul. Sienkiewicza w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej. Objazd wyznaczono przez rondo im. Stanisława Byliny do ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, następnie przez ul. Zwycięstwa do ul. Wybrzeże Armii Krajowej.
  • Na czas prowadzonych prac nie będzie możliwości przejazdu z ul. Sienkiewicza w kierunku DTŚ. Kierowcy kierowani będą objazdem przez ul. Wybrzeże Armii Krajowej do Jana Śliwki, skąd będą mogli wjechać na Drogową Trasę Średnicową.

W rejonie głównego wjazdu na teren Narodowego Instytutu Onkologii, powstanie trzywlotowe rondo, chodniki oraz nowe oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych. Zaplanowano też m.in. przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci wodociągowej, gazowej, teletechnicznej i elektroenergetycznej, a także renowację sieci sanitarnej.

Inwestycja ułatwi m.in. dojazd do Narodowego Instytutu Onkologii. Będzie to spora ulga dla pacjentów oraz pracowników, którzy dojeżdżają do tej placówki. Usprawni się też dojazd do innych instytucji w dalszej części ul. Sienkiewicza.

Rondo wybuduje miasto, zadanie zrealizuje gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,4 mln zł. Środki pochodzić będą z budżetu Gliwic i pozyskanego przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

powiązane artykuły:

Przebudowa stacji Gliwice Łabędy
Lokalne 18 marca 2024

Do 2028 roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe i firma „Trakcja” zamierzają przebudować s

Obwodnica gliwic
Lokalne 11 marca 2024

Ostatnia część obwodnicy zachodniej, prowadząca od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3