Brutalne pobicie seniora w Zabrzu. 27-latek ciągnął go za nogę i kopał!

Pobicie w zabrzu

Redakcja

24 maja 2024

27-latek został ujęty przez trzech 17-latków, którzy widząc, jak bije on starszego mężczyznę, postanowili zareagować. Młodzi zabrzanie po ujęciu sprawcy, sami zaprowadzili go na komisariat.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek około 10.00 w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej w Zabrzu. 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza i pobił go bez żadnego powodu. 

Kiedy pokrzywdzony się przewrócił, sprawca ciągnął go przez kilkanaście metrów za nogę i dalej kopał - relacjonuje policja. 

Całą sytuację zauważyła grupa trzech 17-latków, którzy postanowili zareagować. Wspólnymi siłami obezwładnili 27-latka i zaprowadzili na pobliski komisariat. Tam o całym zdarzeniu opowiedzieli policjantom. 

27-latek został zatrzymany, a mundurowi dotarli na miejsce, gdzie został pobity 72-latek. 

Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Następnie wezwany wcześniej przez przechodniów Zespół Ratownictwa Medycznego, przejął udzielanie pierwszej pomocy i zabrał pokrzywdzonego do szpitala. Obecnie życiu 72-latka nie zagraża niebezpieczeństwo - podała KMP w Zabrzu. 

W chwili zatrzymania badanie trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka obecność blisko 2 promili alkoholu. Ponadto, jak ustalili policjanci, w przeszłości był on notowany za posiadanie narkotyków oraz groźby karalne. 

Policjanci ustali też, że wcześniej tego samego dnia, uderzył on innego mężczyznę - 45-letniego obywatela Niemiec. Ponadto zdewastował on wyposażenie sklepu przy ulicy Łanowej, za co również usłyszał zarzuty.

W tej historii na szczególną pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadków tej sytuacji, a przede wszystkim młodych zabrzan, którzy zdecydowali się zareagować. 

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 22 maja 2024

Reakcja świadka, który słysząc wołanie o pomoc dobiegające z mieszkania, doprowadziła do

Straz ochrony kolei
Wiadomości 24 kwietnia 2024

Kierownik pociągu relacji Kraków Płaszów – Katowice został zaatakowany przez jednego z pasażerów

Brutalne pobicie w zabrzu
Lokalne 19 marca 2024

Kilka dni temu w Zabrzu doszło do brutalnego pobicia 35-letniego mężczyzny. Sprawca używa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3