Brutalne pobicie w Zabrzu. Sprawca użył kastetu i noża

Brutalne pobicie w zabrzu

Redakcja

19 marca 2024

Kilka dni temu w Zabrzu doszło do brutalnego pobicia 35-letniego mężczyzny. Sprawca używał kastetu i noża. Napastnik został zatrzymany i po usłyszeniu zarzutu trafił do aresztu na okres trzech miesięcy.

14 marca po godzinie 2.00 dyżurny Komisariatu V Policji w Zabrzu otrzymał informację o pobiciu 35-letniego mężczyzny w okolicy ulicy Kosmowskiej. 

Pokrzywdzony miał zostać zaatakowany bez wyraźnego powodu. Sprawca bił pokrzywdzonego po całym ciele, a w trakcie tego używał kastetu i noża. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje policja. 

Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku. Sprawą pobicia zajęli się policjanci z zabrzańskiej "piątki". Śledczy szybko ustalili sprawcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Zabrza. 

Podejrzany i pokrzywdzony znali się wcześniej, a motyw działania podejrzanego jest nadal ustalany. 29-latek został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.Podejrzany w przeszłości był już karany za przestępstwo z użyciem przemocy, za co odbywał kare pozbawiania wolności  - podała KMP w Zabrzu.

Teraz grozi mu od 3 do 20 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

powiązane artykuły:

Rozboj w zawierciu
Lokalne 14 marca 2024

41-latek z Zawiercia brutalnie pobił i okradł z telefonu 61-letniego mężczyznę. Wcześniej

64 800197
Lokalne 20 lutego 2024

43-latek jest podejrzany o brutalny napad dokonany na starszej kobiecie. Śledził ją aż do klatki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3