Borys Budka chciał popisać się znajomością trendu z TikToka

Budkakato
Kastelik

Szymon Kastelik

15 września, 2022

Wielu polityków próbuje przypodobać się młodzieży. Tworzą "memowe" filmiki lub cytują różne frazy z młodzieżowego slangu. Tak było w przypadku Borysa Budki, który w wywiadzie na żywo uznał, ze sparafrazuje słowa popularnej wśród nastolatków piosenki.

Białoruskie reżimowe media opublikowały materiał wideo, na którym widać jak Łukaszenka rąbie drewno. Do mężczyzny, który mu towarzyszy, mówi że to dla Europy, żeby nie zmarzła tej zimy. Łukaszenka dodaje, że ma nadzieję, iż polskie władze przyjmą ten dar i zrozumieją, że postępują niewłaściwie wobec Białorusi (kryzys z imigrantami na granicy oraz sankcje z powodu wojny w Ukrainie). 

O komentarz do tej sprawy został poproszony Borys Budka przez Bogdana Rymanowskiego w programie Gość Wydarzeń w Polsat News. Były szef Platformy Obywatelskiej uznał, że to odpowiedni moment, żeby popisać się swoją znajomością trendów internetowych i młodzieżowego języka. 

- Jak odpowiedziałby pan naszym sąsiadom? - zapytał prowadzący.

- Ja bym odpowiedział takim trochę tiktokowym językiem. To młodzież lubi takie dziwne akcji, a ile Łukaszenka ma lat? Z tego wynika, że jakieś 17 - odpowiedział Budka.

Szef klubu parlamentarnego KO w ten sposób sparafrazował fragment piosenki znanej influencerki Natsu pod tytułem "Natsu World". W zwrotce, w której śpiewają NIKOLA I NICOLA padają słowa: "On mi drink daje i chce robić ze mną jakieś dziwne akcje", następnie pojawia się wypowiedź influencera Leksia (niesłusznie oskarżony przez innego twórcę internetowego o pedofilię) "Ile ty masz lat", i jedna z dziewczyn kończy zwrotkę "Hehe, Siedemnaście". 

Ten dźwięk jest od wielu tygodni bardzo popularnym motywem na TikToku. Najwidoczniej Borys Budka uznał, że to odpowiedni komentarz do materiału Łukaszenki i Białorusi. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3