Blisko 700 sztuk podróbek perfum i odzieży! Policja zatrzymała dwóch handlarzy

Policja 08e6b1

Redakcja

6 października, 2021

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy, na terenie giełdy towarowej znajdującej się w Wapienicy, w jednym z samochodów, znaleźli różnego rodzaju odzież i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi. Dwóm mężczyznom uprawiającym ten proceder grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z informacji policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dwóch mężczyzn na terenie giełdy towarowej w bielskiej Wapienicy, oferowało do sprzedaży towar z podrobionymi znakami rożnych światowym marek. Kiedy policjanci dokonali kontroli samochodu, należącego do jednego z mężczyzn okazało się, że w jego wnętrzu właściciel posiadał podrobiony towar. W sumie zabezpieczono prawie 700 produktów. Wśród zabezpieczonych towarów była odzież różnego rodzaju i perfumy.

Wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jest przestępstwem. Jeżeli śledczy wykażą, że sprawca uczynił z popełnionego przestępstwa źródło dochodu, może mu grozić kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.7µg/m3 PM2.5: 11.6µg/m3