Mieszkaniec Siemianowic Śląskich bił żonę na oczach dzieci

fot. KMP w Siemianowicach Śląskich

Redakcja

7 marca, 2023

Policja z Siemianowic Śląskich zatrzymała pijanego mężczyznę, który znęcał się nad żoną. Domowy agresor gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut za znęcanie się i uszkodzenie ciała żony. Został doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd nie zastosował jednak tego środka zapobiegawczego.

Policjanci z Siemianowic Śląskich powiadomieni o tym, że kobieta ma być bita przez męża, udali się pod wskazany adres. 

-Wystraszona kobieta czekała na ich przyjazd i udzielenie wsparcia. Posiadała widoczne obrażenia na ciele - relacjonuje siemianowicka policja.

W mieszkaniu mundurowi zastali jej męża, który pił wcześniej alkohol. 

-Jak oświadczyła zgłaszająca to nie była jedyna sytuacja, kiedy mąż stosował wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną, niejednokrotnie na oczach dwójki dzieci. Stróże prawa założyli niebieską kartę, a domowy agresor opuścił mieszkanie w kajdankach. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut znęcania się nad żoną oraz uszkodzenia jej ciała - podała KMP w Siemianowicach Śląskich.

Mężczyzna został doprowadzony na posiedzenie sądu w sprawie zastosowania tymczasowego aresztu. Sąd nie zastosował jednak tego środka zapobiegawczego. Agresor otrzymał nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania na czas 3 miesięcy, zakaz kontaktowania się i zbliżania do żony oraz musi stawiać się na policyjnym dozorze. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

fot. pixabay.com
Lokalne 23 lutego, 2023

33-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, znęcał się nad swoimi rodzicami. Na wniosek śle

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 9 lutego, 2023

18-latek z Rudy Śląskiej spędził na wolności tylko... 3 dni. Tyle czasu wystarczyło, żeby dopuści

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3