Bielsko-Biała: Wyrodny syn znęcał się psychicznie i fizyczne nad rodzicami

Pexels karolina grabowska 4379912

Redakcja

25 października 2022

Prokurator zdecydował o dozorze policyjnym dla wyrodnego syna wraz z zakazem zbliżenia się do rodziców i nakazem opuszczenia mieszkania. Mężczyzna jednak nie stosował się do tego, nadal nachodził rodziców i wszczynał awantury.

Mężczyzna z Bielska-Białej mieszkał wraz ze swoimi rodzicami, nad którymi znęcał się psychicznie i fizycznie. Małżeństwo zgłosiło w końcu Policji  nękanie przez własne dziecko. Prokurator orzekł w jego sprawie dozór policyjny połączony z obowiązkiem zgłaszania się w komisariacie trzy razy w tygodniu, zakazem kontaktowania się i zbliżania do rodziców oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym wcześniej zamieszkiwał wraz z rodzicami.

Wyrodny syn jednak nic sobie nie robił z policyjnych zakazów, nadal znęcał się nad rodzicami i wszczynał awantury. W tym przypadku ofiary również chroni prawo. Prokurator w obliczu nieprzestrzegania przez mężczyznę zakazów zdecydował o zatrzymaniu go.  Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek policji i prokuratury postanowił 22 października o aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. 

Nie jest to niestety odosobniony przypadek. Od początku roku bielscy policjanci wszczęli 123 postępowania przygotowawcze o znęcanie się nad rodziną. Prawie w każdym przypadku została uruchomiona procedura „Niebieskiej Karty". Prokurator w toku postępowania może wnioskować o tymczasowe aresztowanie sprawcy przemocy lub nakazać mu opuszczenie mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym oraz orzec zakaz kontaktowania się i zbliżania się sprawcy względem ofiary przemocy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3