Bielskie siatkarki otrzymywały wiadomości z groźbami. Zatrzymano 32-latka

Cbzc

Redakcja

17 kwietnia 2024

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec siatkarek jednego z bielskich klubów sportowych. Do zatrzymania doszło w województwie świętokrzyskim. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środku zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania z nimi.

Pod koniec ubiegłego roku siatkarki z bielskiego klubu sportowego otrzymały za pośrednictwem aplikacji społecznościowej groźby o na tyle wulgarnym wydźwięku, że nie nadają się nawet do zacytowania. W związku z tym zdarzeniem siatkarki złożyły zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Do wysłania gróźb wykorzystano aplikację internetową. Między innymi dlatego do działań włączyli się policjanci z katowickiego zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, których zadaniem jest rozpoznawanie i zwalczanie cyberprzestępczości oraz wspieranie w tym zakresie innych jednostek Policji.

Wspólne działania policjantów z bielskiej komendy oraz zwalczających cyberprzestępczość doprowadziły ich 12 kwietnia do małej miejscowości w województwie świętokrzyskim i mieszkania niczego niespodziewającego się 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci prowadzili z jego udziałem dalsze czynności.

Jeszcze tego samego dnia został on doprowadzony do prokuratury, celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego prokurator zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego oraz zakazie zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania z nimi.


powiązane artykuły:

Alfa Pi HP
Lokalne 26 marca 2024

Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę BMW, przy którym znaleźli znaczną ilość środków o

Wiecej kamer bedzie obserwowac miasto a2a0 1
Lokalne 31 stycznia 2024

W centrum Bielska-Białej mieszkanka miasta spotkała zagubionego i osamotnionego 6-latka. Przyprow

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Kartony na wymiar konfigurator opakowan kartonowych
Lifestyle 16 kwietnia 2024

Rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Z tego powodu innowacyjne rozwiązania pakowania odg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3