Bezpłatne autobusy dowiozą chętnych na Jarmark w Nikiszu

bezpłatny autobus na jarmark na nikiszu

Redakcja

8 grudnia 2022

W tym roku czeka nas 15. edycja jednego z najbardziej popularnych jarmarków w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem - Jarmarku na Nikiszu. Dojazd zapewnią specjalne bezpłatne linie autobusowe.

Impreza odbywać się będzie w weekend 9-11 grudnia. Specjalnie z tej okazji przygotowane zostały dwie bezpłatne linie autobusowe, które będą jeździć wahadłowo. 

Pierwsza kursować będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP (stanowisko nr 10), przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z darmowego parkingu) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. 

Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska 9), z parkingiem przy rondzie usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca (między ul. Gospodarczą a ul. Szopienicką, obok Szpitala Specjalistycznego MAVIT).

W piątek (9.12) każda linia zacznie kursować o godz. 14.00 i będzie jeździć co 30 minut aż do godz. 20.30. W sobotę i w niedzielę (10-11.12) początek kursów o godz. 11.00, a ich częstotliwość – co 20 minut, także do godz. 20.30. 

Na obu trasach jeździć będą głównie autobusy elektryczne. 


powiązane artykuły:

Jarmark nikiszowiec
Lifestyle 24 listopada 2022

Jeden z bardziej klimatycznych jarmarków wraca do zabytkowego Nikiszowca. Od 9 do 11 grud

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3