Barbórkowe budzenie oraz świąteczne iluminacje w Mysłowicach [WIDEO+FOTO]

DSC 0347

Redakcja

12 grudnia 2021

To był wyjątkowy barbórkowo-przedświąteczny weekend w mieście. 4 grudnia mieszkańców obudziła orkiestra dęta KWK Mysłowice-Wesoła, która tradycyjnym pochodem przeszła z Piasku na rynek. Muzyków orkiestry oraz chóru Familia można było posłuchać w sercu naszego miasta także po południu, podczas uroczystego włączenia świątecznych iluminacji.

 – Są to iluminacje, które mamy w swoich zasobach, aczkolwiek co roku staramy się coś naprawić, coś dołożyć, tak żeby z roku na rok nasze miasto mogło być coraz ładniej rozświetlone w okresie świątecznym – wyjaśnia Sylwia Bobek, wicedyrektorka Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

– Nasze iluminacje mają przyciągnąć ludzi na rynek, mają pokazać charakter świąteczny i liczę na to, że przez cały okres barbórkowy, mikołajkowy i świąteczny będziemy mogli tutaj całymi rodzinami spędzać czas – dodaje Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic.

– Bardzo miło, bardzo przyjemnie – mówi Rafał. – Pięknie, w ogóle Barbórka to jest dla nas takie przeżycie, bo tutaj w rodzinie i brat górnik, i ojciec górnik, więc to takie wydarzenie – dodaje Karolina.

Jak wchodziliśmy na rynek, tak pięknie się to oświetliło i to było tak cudowne, nie spodziewałam się aż tyle tego wszystkiego – podkreśla Alicja. – Tak, bardzo duże zaskoczenie było, że jest tak dużo tych światełek, bo sądziłyśmy właśnie, że tylko będzie choineczka, a się okazało, że piękne jelonki, drzewka, bombki, no naprawdę robi to bardzo fajne wrażenie – dodaje Katarzyna.

Bardzo wszystko nam się podoba, jest cudownie. Pierwszy raz w zasadzie w Mysłowicach widzimy takie piękne rzeczy, te iluminacje, orkiestra gra cudownie – mówi Karolina.

Kto nacieszył oczy świątecznymi światełkami, mógł wstąpić do Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie do poniedziałku włącznie trwa bożonarodzeniowy kiermasz. A jeśli komuś iluminacji było mało, w niedzielę 5 grudnia z pewnością pojawił się na Dziećkowicach, gdzie świąteczną niespodziankę miasto przygotowało wspólnie z Tauronem.

To jest czas, kiedy wspólnie z mieszkańcami Dziećkowic i wszystkimi gośćmi czekamy na święta, rozświetlamy mrok blaskiem, śpiewamy kolędy, zapraszamy do św. mikołaja i oczekujemy na ten najpiękniejszy, magiczny wieczór w roku – tłumaczy Patrycja Hamera z grupy Tauron.

Iluminacje świąteczne, kiermasz przygotowany przez szkołę oraz przedszkole z Dziećkowic, występy artystyczne od godz. 17. Są warsztaty w środku przygotowane przez grupę Tauron oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury – wylicza Michał Skiba, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Było Przedszkole nr 19, Szkoła Podstawowa nr 5, oczywiście musiałem się przejechać ciuchcią – relacjonuje 7-letni Szymon. – A jak ci się podobały te wszystkie światła? – 10 na 10! – podsumowuje.

 

źródło: ITVM 

DSC 0265

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3