Awantura na trybunach. Kibole w akcji na Wielkich Derbach Śląska [WIDEO]

IMG 20220901 220809
Kastelik

Szymon Kastelik

2 września 2022

Wielkie Derby Śląska wróciły. Wraz z nimi kibolskie akcje. Pod koniec meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze w Pucharze Polski doszło do awantury na sektorze numer sześć.

WIDEO:

Wiadomo, ze kibice Ruchu Chorzów domagają się budowy nowego stadionu, ale raczej powinni poczekać, aż rozbiórką ich dotychczasowego obiektu zajmie się profesjonalna firma. Na Wielkich Derbach Śląskich grupa kiboli uznała, że woli zacząć zadymę niż oglądać mecz, na który wielu czekało przez kilka lat.

"Sympatycy" Ruchu Chorzów najpierw "urządzili ognisko", a następnie próbowali sforsować barierki oddzielające ich od sektora buforowego. Do akcji wkroczyła ochrona i policja. W ruch poszły różne przedmioty i petardy. Kibole zerwali również jeden z banerów, żeby osłonić się przed gazem. Ostatecznie sytuacja została opanowana.

Spiker kilkukrotnie nawoływał, żeby agresywna grupa uspokoiła się. Ostatecznie sytuacja została opanowana. W tym samym czasie dwóch kibiców wbiegło na murawę, w pobliżu sektora gości. Jednak po sprincie za linią autu wrócili na trybuny. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.1µg/m3