Dzisiaj pogrzeb górnika, który zginął w Ruch Knurów

Ruchknurow

Redakcja

2 września, 2022

Tydzień temu doszło do tragedii w KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Knurów. Przysypany został 40-letni górnik, Piotr P., który zginął na miejscu.

26 sierpnia około godz. 09:40 podczas przebudowy chodnika na poziomie 850 m doszło do wysypu rumoszu skalnego, który przysypał 40-letniego górnika.

- W ścianie 28, na poziomie 850 metrów. Prawdopodobnie pracował przy likwidacji chodnika podścianowego - informował Tomasz Siemieniec, rzecznik prasowy JSW. Górnik miał pracować przy likwidacji chodnika. Na miejscu zdarzenia działało pięć zastępów ratowniczych. 

Ratownicy najpierw musieli zabezpieczyć cały rejon, a dopiero później przebierali rumowisko. Po dziewięciu godzinach akcji dotarli do górnika. Niestety mężczyzna nie żył.

- Niestety, lekarz stwierdził jego zgon. Nasz kolega miał 40 lat, osierocił dwójkę dzieci w wieku 6 i 11 lat - przekazało JSW.

Ofiarą był 40-letni Piotr P. Ojciec i mąż. Na co dzień aktywny człowiek. Należał m.in. do Towarzystwa "Sokół" w Knurowie. 

Tydzień po tej tragedii odbędzie się pogrzeb Piotra. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele M.B. Częstochowskiej w Knurowie. Pochowany zostanie na cmentarzu komunalnym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3