Areszt dla fałszywych policjantów

Pexels mikhail nilov 7534110

Redakcja

20 września 2022

Padając się za policjantów, prowadzących "tajną operacje specjalną" wyłudzali pieniądze od mieszkańców m.in. Będzina, Rudy Śląskiej i Rzeszowa. W ten sposób otrzymywali od 17 tys. do nawet 65 tys. złotych. Tymczasowo aresztowano w tej sprawie cztery osoby w wieku od 18 do 43 lat.

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu prowadzi śledztwo przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dokonywaniem oszustw metodą „na policjanta”.   Podejrzani, podając się za policjantów, dzwonili do pokrzywdzonych z informacją o prowadzeniu tajnej operacji specjalnej. Miała ona na celu zatrzymanie złodzieja, który w porozumieniu z pracownikiem banku planował ukraść pieniądze z rachunku bankowego osoby, którą przed tym ostrzegano.

Żeby uniemożliwić kradzież, pokrzywdzeni mieli szybko jechać do banku, wypłacić ze swojego konta pieniądze i przekazać je fałszywemu policjantowi, który miał je zabezpieczyć przed kradzieżą. Tym samym, dając się okraść na kwoty od 17 do nawet 65 tysięcy złotych. 

Przestępcy działani m.in. na terenie Będzina, Rudy Śląskiej i Rzeszowa w okresie od stycznia do marca tego roku. W sprawie zatrzymano dotychczas cztery osoby (dwóch mężczyzn i dwie kobiety), w wieku od 18 do 43 lat. Na wniosek prokuratora wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

       

   

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3