Pijana matka pobiła 12-letniego syna

56 725094 mo2 35

Redakcja

20 września, 2022

Matka miała blisko 2 promile alkoholu i opiekowała się dwójką małoletnich dzieci. Po pomoc policji zadzwonił starszy syn, gdy został poszarpany i podrapany przez pijaną rodzicielkę. Jej dwaj synowie trafili do placówek opiekuńczych, gdzie będą oczekiwać na decyzję sądu rodzinnego.

Policję o tym, co działo się w domu zadzwonił starszy syn kobiety. Poszarpany i podrapany uciekł z domu na klatkę schodową, gdzie dopiero mógł zadzwonić po pomoc. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zastali kompletnie pijaną matkę i równie pijanego, 41-letniego znajomego oraz młodszego syna. 38-latka w trakcie rozmowy z policjantami zaczęła szarpać jednego z nich, rozrywając mu koszulę. Policjanci musieli obezwładnić agresywną matkę. Jej znajomy miał w organizmie blisko 2 promile, ona nie była w stanie dmuchnąć w policyjny alkomat.

Dwaj synowie kobiety w wieku 12 i 5 lat zostali odebrani matce i przewiezieni do placówek opiekuńczych. 41-latek trafił na izbę wytrzeźwień, a kobieta do policyjnego aresztu. Dopiero ponowna próba zbadania jej alkomatem się powiodła i wykazała niespełna 2 promile alkoholu w organizmie. O dalszym losie rodzeństwa zdecyduje sąd. Matka natomiast usłyszy zarzuty za narażenie małoletnich na niebezpieczeństwo oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjanta, za co grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.9µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3