96-latka z Lędzin wyszła z domu w nocy. Liczyła się każda chwila

38 758183 g

Redakcja

16 maja, 2023

Do dramatycznej akcji poszukiwawczej doszło w Lędzinach. 96-letnia mieszkanka z Lędzin wyszła z domu w nocy. Z powodu jej problemów zdrowotnych i zaników pamięci, każda chwila była istotna. 

Bieruńska policja otrzymała zawiadomienie w tej sprawie w miniony poniedziałek. Już o 6:30 byli na miejscu.  Jak ustalili, w niedzielę o godzinie 22 seniorka miała kłaść się spać w swoim pokoju, jednak rano rodzina zorientowała się, że kobiety nie ma w domu. Z 96-latką nie było żadnego kontaktu. 

- Sytuacja była bardzo poważna. Seniorka miała na sobie wyłącznie piżamę, a całą noc występowały intensywne opady deszczu. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 96-latka ma problemy ze zdrowiem i pamięcią. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Liczyła się każda sekunda - relacjonuje policja.

Policjanci na innej posesji zauważyli leżącą na ziemi starszą kobietę. Była to 96-letnia zaginiona. Seniorka była przytomna, ale już bardzo mocno wychłodzona. Dzielnicowi zaopiekowali się wyziębioną i przemoczoną starszą panią. Odnaleziona seniorka trafiła pod opiekę lekarzy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3