Nastolatka ze Śląska uratowała życie Australijczykowi

44 758201 g

Redakcja

16 maja, 2023

Mieszkająca w powiecie gliwickim nastolatka, korzystając z komunikatora internetowego do rozmów w zamkniętej grupie wsparcia online, natrafiła w minioną niedzielę na wpis jednej z uczestniczek czatu – Australijki. Ujawniła ona, że właśnie dowiedziała się o zamiarze pewnego młodego człowieka, także Australijczyka, który chce targnąć się na swoje życie. Co więcej, podkreśliła, że „nie ma czasu do stracenia” i „liczy się każda minuta”.

Przerażona młoda mieszkanka gminy Gierałtowice powiadomiła o wspomnianej rozmowie swoją mamę, a ta natychmiast skontaktowała się z Komisariatem Policji w Knurowie. 

-Dyżurny jednostki bezzwłocznie wdrożył odpowiednie procedury. Wydano dyspozycję kryminalnym, którzy w trybie natychmiastowym zebrali informacje o szczegółach rozmowy internetowej oraz wszelkie możliwe dane, jak numery IP, pseudonimy i adresy. Następnie poinformowali Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji w Warszawie, skąd błyskawicznie skontaktowano się z policją australijską w Canberze - relacjonuje policja. 

Pozostawało tylko czekać na informację zwrotną. Ta nadeszła bardzo szybko i wywołała ulgę – australijscy funkcjonariusze zdążyli na czas. Dotarli do jednego z mieszkań w rejonie miasta Perth, gdzie zastali nastolatka w skrajnym zagrożeniu życia. Udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali pogotowiu ratunkowemu. Dzięki temu udało się chłopaka uratować.


powiązane artykuły:

Gdvgtrew
Lokalne 26 września, 2022

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu udaremnili próbę samobójczą 57-latka. Mężczyna chcia

41 566203
Lokalne 11 lipca, 2022

Szczęśliwie zakończyły się prowadzone w nocy z soboty na niedzielę poszukiwania 28-letniego mieszkań

pixabay.com
Wiadomości 19 grudnia, 2022

Wczoraj (18.12) policjanci z bielskiej „czwórki” zapobiegli popełnieniu samobójstwa prze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3