Prawie tysiąc uczestników Katowickiego Festiwalu Biegowego

Ewa Sowa 1

Redakcja

16 maja 2023

W minioną sobotę odbył się Katowicki Festiwal Biegowy imienia Jerzego Kukuczki. Rozegrano Półmaraton PKO, biegi na 5 i 10 km, rajd Nordic walking, sztafetę pokoleń oraz konkurencje dla najmłodszych, a wszystko to we wspaniałej atmosferze wspólnoty i sportowego święta!

Za nami Katowicki Festiwal Biegowy imienia Jerzego Kukuczki. W tym roku Akademia Wychowania Fizycznego imienia Jerzego Kukuczki w Katowicach już po raz czternasty organizowała to wydarzenie. Do rywalizacji w Katowicach-Muchowcu przystąpiło około tysiąc zawodniczek i zawodników. Festiwal przyciągnął zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem czy nordic walking. Ich determinacja, wytrwałość i entuzjazm zachwyciły wszystkich.

- Katowicki festiwal biegowy to doskonała okazja na świetną zabawę i piękną rywalizację. To szansa na sprawdzenie się na różnych dystansach i dla wielu być może motywacja do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Cieszymy się, że z roku na rok Bieg Kukuczki zyskuje nowych sympatyków i przyczynia się do krzewienia aktywności sportowej w życiu wielu ludzi – mówi dr hab. Arkadiusz Stanula, Dyrektor Festiwalu.

Pierwsi na trasę wyruszyli o godz. 9 uczestnicy PKO Półmaratonu Katowickiego – jednego z serii biegów wchodzących w PKO Śląską Koronę Półmaratonów. Później odbył się marsz Nordic walking, podczas którego miłośnicy tej formy aktywności sportowej mieli do pokonania 8 km dystans. Następnie około godziny 11 przyszła pora na biegi na dystansie 10 i 5 km. Do krótszego z nich przystąpiło blisko 350 biegaczy. Uczestnicy obu biegów mieli do pokonania tę samą 5-km pętlę, przy czym osoby startujące na 10 km przebiegały ją dwukrotnie.

W trakcie imprezy rozegrano również Sztafetę Pokoleń, w której rywalizowały dziesięcioosobowe drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych składające się z sześciu uczniów, dwóch nauczycieli i dwóch rodziców. Każdy zawodnik miał do pokonania jedno okrążenie 300 m trasy. W specjalnie przygotowanym na tę okazję Miasteczku Lekkoatletycznym dzieci mogły zasmakować także innych konkurencji. Nad wszystkim czuwali niezawodni wolontariusze – studenci AWF Katowice, którzy dbali o uśmiechy najmłodszych i zagrzewali ich do walki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy na podium obdarowani zostali gadżetami od sponsorów.

Po troje najlepszych zawodników i zawodniczek PKO Półmaratonu Katowickiego oraz biegów na 10 i 5 km Katowickiego Festiwalu Biegowego dostało odpowiednio 500, 400 i 300 zł oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy imprezy brali udział w losowaniu nagród specjalnych. Organizatorzy przygotowali dla każdego z uczestników XIV Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki unikalny medal tej edycji, upominek festiwalowy w postaci koszulki, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny. Ze strony internetowej biegu można pobrać pamiątkowy dyplom.

mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3