59. Tydzień Kultury Beskidzkiej - program estrady szczyrkowskiej

Plakat KOROWOD

Redakcja

21 listopada, 2022

Już za 3 dni rozpocznie się wielkie góralskie święto – 59. Tʏᴅᴢɪᴇń Kᴜʟᴛᴜʀʏ Bᴇꜱᴋɪᴅᴢᴋɪᴇᴊ, który opanuje Beskidy i okolice.

Do południa w godz. 11:00-13:00 można wybrać się w Szczyrku na plac św. Jakuba, gdzie codziennie odbywać się będą koncerty kapel polskich i zagranicznych. Na placu podczas trwania TKB pojawią się również rękodzielnicy, którzy wezmą udział w Jarmarku Twórczości Ludowej.

Główną atrakcją imprezy będą wieczorne, kilkugodzinne koncerty licznych zespołów folklorystycznych z Polski i świata, odbywające się przez 9 dni w amfiteatrze Skalite. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

W pierwszą niedzielę festiwalu, 31 lipca o godz. 15:00, przez miasto przejdzie barwny korowód zespołów uczestniczących w TKB.

UWAGA! W tym dniu w godz. 15:00-16:15 zamknięta zostanie droga w Szczyrku na odcinku od ośrodka Beskidek, ul. Górska, do skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Beskidzką i dalej ul. Beskidzką do amfiteatru Skalite.

Od niedawna w budynku trybun amfiteatru funkcjonuje Muzeum Górskie, poświęcone historii narciarstwa i turystyki w Beskidach. Przy okazji TKB, warto odwiedzić i to miejsce.

Tegoroczny program estrady w Szczyrku obfituje również w imprezy towarzyszące, wśród których są m.in. wystawa instrumentów ludowych oraz warsztaty artystyczne i koncert zespołu Forteca w BeskidartS, sobotnie wycieczki w góry spod Informacji Turystycznej z przewodnikiem-góralem czy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich na kompleksie skoczni Skalite, zlokalizowanym w najbliższym sąsiedztwie amfiteatru.

TKB 2022 PROGRAM – SZCZYRK

30 lipca sobota, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
ZBYRCOK z Juszczyna
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
BESTWINA z Bestwiny
WIERCHY z Milówki
ETNOS ze Skopje – MACEDONIA PÓŁNOCNA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MAŁY KONIAKÓW
11.30-12.00 – MAŁA ZIEMIA BESKIDZKA
12.00-12.30 – MACEDONIA
12.30-13.00 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku

31 lipca niedziela, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
DOLINA MSZANKI z Mszany Górnej
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
BESKID z Bielska-Białej
WISŁA z Wisły
MAGURZANIE z Łodygowic
SOKOŁOWIANIE z Sokołowa Podlaskiego
ZEMPLÍN z Michalovic – SŁOWACJA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – SOKOŁOWIANIE
11.30-12.00 – SŁOWACJA
12.00-12.30 – HISZPANIA – KRAJ BASKÓW
12.30-13.00 – OLDRZYCHOWICE

godz. 15.00
KOROWÓD ZESPOŁÓW (ul. Górska, ul. Beskidzka, do amfiteatru Skalite)
MACEDONIA
KOLUMBIA
OLDRZYCHOWICE
SOKOŁOWIANIE
HISZPANIA – KRAJ BASKÓW
SŁOWACJA
BUŁGARIA
DOLINA MSZANKI
REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA

1 sierpnia poniedziałek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
ZIEMIA BESKIDZKA z Mesznej
REGLE z Poronina
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
DANCO z Yopalu – KOLUMBIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
11.30-12.00 – WATRA
12.00-12.30 – REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA
12.30-13.00 – REGLE

2 sierpnia wtorek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
KOZIANIE z Kóz
HOP CUP z Zakopanego
ŚWARNI ŁOJCE z Sadku-Kostrzy
LIPOWIANIE z Lipowej
TOPOLI z Topoli – BUŁGARIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – BIEROWIANIE
11.30-12.00 – PRZYSZOWIANIE
12.00-12.30 – BUŁGARIA
12.30-13.00 – HOP CUP

3 sierpnia środa, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
SKALNI z Krakowa
ROMANKA z Sopotni Małej
WILAMOWICE z Wilamowic
KUD LAZAR HREBELJANOVIĆ z Belgradu – SERBIA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – DUDOSKI
11.30-12.00 – SKALNI
12.00-12.30 – JAKUBKOWIANIE
12.30-13.00 – SERBIA

4 sierpnia czwartek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
KOTLINA z Osieka
DOLANIE z Gilowic
SZCZYRZYCANIE ze Szczyrzyca
ŻYWCZANIE z Żywca
NÓGRÁD z Salgótarján – WĘGRY

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku 
11.30-12.00 – KOLUMBIA
12.00-12.30 – WĘGRY
12.30-13.00 – SZCZYRZYCANIE

5 sierpnia piątek, godz. 18:00
AMFITEATR SKALITE
HONAJ z Dursztyna
UKRAINA
ONDRASZEK ze Szczyrku
WARSZAWIANKA z Warszawy
ZEMPLÍN z Michalovic – SŁOWACJA

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – UKRAINA
11.30-12.00 – WARSZAWIANKA
12.00-12.30 – SŁOWACJA
12.30-13.00 – HONAJ

6 sierpnia sobota, godz. 17:00 
AMFITEATR SKALITE
OLŠAVA z Uherskiego Brodu – CZECHY
BAWTUQUINHAS & BAIYIAMBAS z Cidade Velha – REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA
MAŁA ISTEBNA z Istebnej
ANDRYCHÓW z Andrychowa
BRENNA z Brennej
PILSKO z Żywca
KLIMCZOK ze Szczyrku

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – JAWORZE
11.30-12.00 – PORĄBCZANIE
12.00-12.30 – DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA
12.30-13.00 – MŁODY ONDRASZEK ZE SZCZYRKU 

7 sierpnia niedziela, godz. 17:00
AMFITEATR SKALITE
CZANTORIA z Ustronia
HULAJNIKI z Milówki
SILESIANIE z Katowic
VARAŽDIN z Varaždina – CHORWACJA
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
GOIZALDI z Donostii-San Sebastián – HISZPANIA/KRAJ BASKÓW

MAŁA SCENA – PLAC ŚW. JAKUBA
11.00-11.30 – MARKOWIANIE
11.30-12.00 – MŁODY ONDRASZEK ZE SZCZYRKU 
12.00-12.30 – SILESIANIE
12.30-13.00 – CHORWACJA

Afisz TKB 2022 SZCZYRK NET XXXX 1

powiązane artykuły:

161 6
Turystyka 1 sierpnia, 2022

W sobotę 30 lipca Wisła po raz 59. wypełniła się folklorem z różnych stron świata. Przy tradycyjnym

IMG29750
Turystyka 4 sierpnia, 2022

Trwa wielkie święto górali - Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle. Jednym w wydarzeń był Festiwal Fol

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.8µg/m3 PM2.5: 28.4µg/m3