Trwa oczyszczanie Wodnego Placu Zabaw w Chorzowie po incydencie kałowym

Redakcja

27 lipca, 2022

Chorzowski Wodny Plac Zawab pozostaje nieczynny od niedzieli ze względu na konieczność dezynfekcji. Podobnie jak rok temu jedno z dzieci załatwiło swoją potrzebę na terenie parku, co zmusiło MORiS do tymczasowego zamknięcia ze względu na wymogi sanitarne.

Każdy rodzic z pewnością wie, że dzieciom zdarzają się różne wpadki i trudno je za to winić. Jednak to po stronie rodzica jest zabranie ze sobą potrzebnych artykułów higienicznych oraz specjalnych pieluch do pływania. Bez nich lepiej nie wybierać się na wodny plac zabaw - apeluje MORiS. 

Ze względu na incydent, Wodny Plac Zabaw pozostaje na razie zamknięty, ze względu na konieczne do wykonania procedury. Składa się na nie kompleksowe przechorowanie instalacji (3 sztuk filtrów, zbiorników wyrównawczych, instalacji wodnych atrakcji oraz rynien przelewowych). Poza tymi czynnościami trwa również dezynfekcja niecki Wodnego Placu Zabaw.

Do tej pory spuszczone zostało 18m³ wody. Około 10m³ potrzebne jest do procesu przechlorowywania i oczyszczania obiektu. Następnie całość instalacji zostanie napełniona kolejnymi 18m³ wody. Wczoraj miały być pobrane także próbki wody do przebadania. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi z laboratorium park będzie mógł być ponownie otwarty. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.3µg/m3