58-latek podpalił swój dom. Policjanci złapali go po pościgu

Straz 19

Redakcja

29 maja 2024

Tymczasowy areszt dla 58-latka, który podpalił swój dom. Do pożaru doszło w wyniku rozlania a następnie podpalenia substancji łatwopalnej w kilku miejscach. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu osób oraz za kierowanie gróźb do członków rodziny.

Do niecodziennych zdarzeń doszło w ubiegłą środę, kiedy mieszkaniec Myszkowa podpalił swój dom. Po odebranym zgłoszeniu o pożarze jednego z budynków, na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze. 

Stróże prawa ustalili, że do tego pożaru mógł przyczynić się właściciel domu, który oddalił się się z miejsca zdarzenia. 

Policjanci szybko dotarli do informacji, gdzie mężczyzna może się przemieszczać i wyniku pościgu zatrzymali podpalacza. Mieszkaniec Myszkowa w chwili zatrzymania miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie - relacjonuje policja. 

Jak ustalili policjanci od kilku lat był skonfliktowany z żoną. 

Biegły ocenił, że do pożaru doszło w wyniku rozlania a następnie podpalenia substancji łatwopalnej w kilku miejscach. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiał żaden domownik. To wydarzenie spowodowało starty rzędu blisko 300 tysięcy złotych - podała KPP w Myszkowie. 

58-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu osób oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 17 maja 2024

W ostatnich dniach strażacy na Śląsku mają ręce pełne roboty. Tym razem do niewielkiego pożaru do

Zatrzymanie podpalacza z czestochowy
Lokalne 18 marca 2024

49-latek, podpalił kartony na zapleczu jednego z marketów w Częstochowie. Ogień przeniósł

Lokalne 7 listopada 2023

37-letni mężczyzna jest podejrzany o podpalenie kamienicy w Siemianowicach Śląskich. Wcześniej mi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3