36-letni oprawca zatrzymany. Znęcał się i zgwałcił swoją partnerkę

fot. KMP w Częstochowie

Redakcja

19 kwietnia, 2023

Policjanci z Częstochowy zatrzymali po interwencji domowej 36-letniego oprawcę. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się i zgwałcenie swojej partnerki.

Dyżurny Komisariatu I Policji w Częstochowie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na ulicy Sobieskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna ma być agresywny w stosunku do swojej partnerki. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. 

-Mundurowi po wejściu do domu zastali mężczyznę, który jak się okazało, najpierw pobił, a następnie zrzucił ze schodów swoją partnerkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Agresor błyskawicznie został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów - relacjonuje policja. 

Okazało się, że sprawca w lutym 2023 roku opuścił mury zakładu karnego i od tego momentu regularnie znęcał się nad pokrzywdzoną. 

-Mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował i groził kobiecie pozbawieniem życia, dopuszczał się wobec niej rękoczynów, a także ją gwałcił - podała KMP w Częstochowie. 

W poniedziałek 36-latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty zgwałcenia i psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad partnerką. Wczoraj na wniosek śledczych sąd aresztował go na 3 miesiące. Domowy oprawca odpowie za te przestępstwa jako recydywista, ponieważ za podobne przestępstwa został już wcześniej skazany i odbywał karę pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

areszt za znęcanie się
Lokalne 19 stycznia, 2023

32-latek z Zabrza od 10 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. Został zatrzymany p

52 730591
Lokalne 26 października, 2022

Policjanci z Myszkowa wraz z kontrterrorystami z Katowic zatrzymali 45-latka, podejrzanego o bezpraw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3