Przetrzymywał i zgwałcił kobietę na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowcyh na Śląsku

52 730591

Redakcja

26 października, 2022

Policjanci z Myszkowa wraz z kontrterrorystami z Katowic zatrzymali 45-latka, podejrzanego o bezprawne przetrzymywanie kobiety, jej zgwałcenie oraz posiadanie i udzielanie narkotyków.

W niedzielę przed godziną 23.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bezprawnym przetrzymywaniu 22-letniej mieszkanki Żarek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą jest 45-latek dobrze znany myszkowskiej Policji.

Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu”
podała kpp w myszkowie. 

Działania na miejscu gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc.

W poniedziałek przy wsparciu kontrterrorystów z Katowic doszło do zatrzymania przestępcy. Odbita z rąk 45-letniego oprawcy kobieta bezpiecznie wróciła do domu. 45-latek trafił do policyjnego aresztu”
relacjonuje policja. 

Wczoraj prokurator przedstawił mu 4 zarzuty: pozbawienia wolności wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i doprowadzenie jej do obcowania płciowego oraz posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

 

Źródło: KPP w Myszkowie

52 730590

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3