32 lata temu zginął na służbie starszy sierżant Marek Sienicki. Został zastrzelony

Marek Sienicki

Redakcja

2 maja 2024

Przy pamiątkowej tablicy, w miejscu tragicznej śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego, wystawiono wartę honorową. Jak co roku, kwiaty złożyli przedstawiciele samorządu oraz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu młodszy inspektor Damian Radziejowski.

Starszy sierżant Marek Sienicki zginął w nocy 2 maja 1992 roku podczas służby, którą pełnił wspólnie z kolegą. Policjanci patrolowali ulicę Woźniaka, gdzie zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało, że chcą skraść lub włamać się do zaparkowanego samochodu dostawczego. Policjanci postanowili ich wylegitymować. Gdy wysiedli z radiowozu, w ich kierunku padła seria z karabinu maszynowego. Służący w policji zaledwie półtora roku 25-letni Marek zginął na miejscu. Pozostawił żonę i osierocił rocznego synka.

Jego kolega został postrzelony w brzuch. Uniknął śmierci tylko dlatego, gdyż bandyci byli przekonani, że nie żyje. Ciężko ranny policjant, nim stracił przytomność, o zdarzeniu zdołał jeszcze powiadomić dyżurnego bytomskiej komendy. Kiedy wyszedł ze szpitala, powrócił do służby.

Sprawcy zabójstwa zostali zatrzymani, a po upływie roku od zdarzenia, osądzeni i skazani. O miejscu tragedii przypomina dziś pamiątkowy obelisk, wystawiony ku czci zmarłego. W rocznicę śmierci Marka, w miejscu, w którym zginął, policjanci wystawili wartę honorową.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu - młodszy inspektor Damian Radziejowski wraz z kapelanem księdzem Joachimem Gondro, w towarzystwie ojca Marka Sienickiego, oraz Prezydenta Bytomia, złożyli kwiaty i zapalili znicze, upamiętniając dzień rocznicy śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego.

Nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości czuwali policjanci bytomskiego garnizonu.

powiązane artykuły:

Police 4261161 1280
Wiadomości 22 listopada 2022

Tomasz Trejta zginął na służbie. Ale nie w strzelaninie czy w pościgu. Stracił życie z powodu nie

Aspirantkedzierski
4 maja 2022

Do głośnej tragedii doszło 4 maja 2021 roku w Raciborzu. Wówczas 40-letni Radosław Ś. przebrał się z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3