21-letni piroman chciał spalić radiowóz

65 797920

Redakcja

2 lutego, 2024

21-letni fan ognia z Zawiercia chciał podpalić radiowóz. Pod zbiornikiem paliwa rozpalił kartony i płyty pliśniowe. 

W niedzielę po godzinie 20:00 patrol policji z Zawiercia interweniował w jednym z mieszkań przy ul. Porębskiej. Kiedy byli w lokalu, pod ich radiowozem ktoś wzniecił ogień poprzez podpalenie kartonów i elementów płyty pilśniowej. 

Policjanci po zakończonej interwencji zauważyli ogień, który natychmiast ugasili. Chwilę później w rejonie ulicy Stary Rynek, zauważyli przechodzącego przez jezdnie mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pieszym pościgu został zatrzymany.

Był to 21-latek, który przyznał się do podłożenia ognia i usiłowania zniszczenia radiowozu wartego ponad 65 tysięcy złotych.

W tym samym czasie inny patrol został skierowany na interwencję w ten sam rejon. Za jednym ze sklepów przy ulicy Stary Rynek, paliły się 2 pojemniki na śmieci. Jak ustalono, sprawcą okazał się ten sam mężczyzna. Straty oszacowano na prawie 1,5 tysiąca złotych.

21-latek był dobrze znany zawierciańskim stróżom prawa. Pomimo młodego wieku miał bogatą kartotekę kryminalną. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Zawierciański sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Wczoraj mieszkaniec Zawiercia trafił za kraty.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.7µg/m3 PM2.5: 29.1µg/m3