20-letni motocyklista zarobił 108 punktów karnych! Ale to nie wszystko?

53 758248

Redakcja

16 maja 2023

Jak zepsuć sobie przyszłość? Wystarczy jechać motocyklem na promilach, z zakazem prowadzenia pojazdów i uciekać przed policją. 20-letniemu mieszkańcowi Radzionkowa grozi odsiadka.

W poniedziałek po godzinie 18:00 patrol piekarskiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę jadącego w stronę Bytomia. Młody mężczyzna jednak zignorował policjantów i gwałtownie przyspieszył. Patrol ruszył za nim w pościg.

- Motocyklista kontynuował ucieczkę ul. Miarki, a następnie DW 911, popełniając przy tym szereg wykroczeń oraz powodując zagrożenie na drodze. Policjanci w rejonie stacji benzynowej przy DW 911, zajechali radiowozem drogę motocykliście i kończąc jego szaleńczą jazdę - relacjonuje komenda w Piekarach Śląskich.

Zatrzymany 20-letni motocyklista z Radzionkowa miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został on doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego policyjny dozór. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu do 5 lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz aż 108 punktów karnych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3