Nowy odcinek drogi rowerowej w Katowicach oddany do użytku

Droga rowerowa wzdłuż ulicy Gospodarczej Fot S Rybok

Redakcja

16 maja 2023

Do użytku został oddany kolejny odcinek drogi rowerowej w Katowicach wzdłuż ul. Gospodarczej, który łączy istniejące już odcinki dróg rowerowych. Tym samym powstała spójna, zachowująca ciągłość na całej długości, infrastruktura pomiędzy Szopienicami, Nikiszowcem, Giszowcem i Doliną Trzech Stawów. 

To kontynuacja drogi rowerowej biegnącej od ulicy Pułaskiego, przez teren Doliny Trzech Stawów w rejonie Sztauwajerów, wzdłuż autostrady A4 i pod DK 86, skąd włącza się w ulicę Gospodarczą. Nowy odcinek prowadzi dalej aż do ronda w ciągu ul. Gospodarczej, gdzie łączy się z istniejącą infrastrukturą rowerową. Można nią dostać się do ulicy Szopienickiej i skierować się w stronę Giszowca (aż do skrzyżowania z ulicą Mysłowicką) lub Nikiszowca i dalej do Szopienic.

Inwestycja rozpoczęła się w styczniu tego roku i zakończyła miesiąc wcześniej niż planowano, co biorąc pod uwagę rozpoczęty sezon rowerowy zapewni w rezultacie komfortowe i bezpieczne połączenie rowerowe terenów Doliny Trzech Stawów ze wschodnimi dzielnicami mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Nowa droga rowerowa ma 2 metry szerokości z nawierzchnią asfaltową i opaską skrajniową, która oddziela ruch rowerowy od jezdni. Ponadto zakres prac obejmował budowę nowego peronu przystankowego.

Połączenie Doliny Trzech Stawów z Nikiszowcem, Giszowcem i Szopienicami to jedna z wielu inwestycji rowerowych w Katowicach. W tym roku planujemy budowę prawie 8 km nowych tras, a także przygotowanie dokumentacji projektowej na kolejne 2,3 km. Łączna wartość tych zamierzeń to ponad 28 mln zł komentuje prezydent Katowic, Marcin Krupa.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3