2 maja ZUS czynny jak w każdy czwartek

E wizyta zus

Redakcja

30 kwietnia 2024

W czwartek, 2 maja wszystkie placówki ZUS są otwarte do godz. 15.00. Do tej godziny będą też dostępni konsultanci z infolinii ZUS pod numerem telefonu 22 560 16 00.

Długi majowy weekend przed nami, w tym czasie wiele osób korzysta z urlop, by odpocząć, ale to też okazja do załatwienia swoich spraw, w tym tych urzędowych. 1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy, ale 2 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest otwarty dla klientów. W czwartek, 2 maja sale obsługi klientów w placówkach ZUS-u oraz infolinia ZUS będą czynne do godz.15.00.

– 2 maja pracujemy w normalnych godzinach pracy, jeśli ktoś ma do załatwienia sprawy w ZUS może się do nas zgłosić. Przypominam, że nie zawsze musimy osobiście stawić się w placówce ZUS. Sprawy urzędowe możemy załatwić bez wychodzenia z domu, także na odległość, wypoczywając za granicą, czy na drugim końcu kraju. Wystarczy skontaktować się online z ekspertem ZUS za pomocą wideorozmowy w ramach tzw. e-wizyty w godzinach pracy urzędu, albo skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS. W tym drugim przypadku nie ogranicza nas czas pracy instytucji. Z PUE ZUS możemy połączyć się o dowolnej porze dnia i nocy, przez 7 dni w tygodniu – wskazuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Klienci mogą także zamówić wizytę w placówce ZUS-u na konkretny dzień i godzinę. Są dwa sposoby rezerwacji takiej wizyty przez PUE ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu podany na stronie internetowej ZUS w zakładce: „kontakt”, a następnie „zarezerwuj wizytę”.

Link: https://www.zus.pl/o-zus/kontakt/zarezerwuj-wizyte

powiązane artykuły:

Optima kadry i place jaki wybrac
Lifestyle 26 kwietnia 2024

Zarządzanie zasobami ludzkimi i rozliczanie płac to nie lada wyzwanie dla każdej firmy. Upros

Zus pue
Lifestyle 17 kwietnia 2024

Nie tylko osoby pełnoletnie mogą mieć swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS

zus czy ofe
Lifestyle 5 kwietnia 2024

Kilkanaście milionów osób urodzonych po 1968 roku może przez najbliższe cztery miesiące z

800 plus wnioski
Wiadomości 12 marca 2024

Do Zakład Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło 2,4 mln wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3