14-latka z narkotykami zatrzymana na terenie szkoły w Tarnowskich Górach

fot. KPP w Tarnowskich Górach

Redakcja

6 marca, 2023

14-letnia uczennica jednej ze szkół w Tarnowskich Górach miała przy sobie narkotyki. Nieletnia odpowie za posiadanie zabronionych substancji. Policjanci zatrzymali również 20-letniego meżczyznę, który będzie musiał wytłumaczyć, dlaczego udzielał nieletniej zabronionych substancji. W jego mieszkaniu ujawniono znaczne ilości narkotyków.

W ubiegły czwartek dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od pracowników szkoły w tarnogórskiej dzielnicy Strzybnica, że jedna z uczennic podejrzanie się zachowuje i może mieć przy sobie zabronione substancje. 

-Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia nauczycieli i znaleźli przy 14-letniej tarnogórzance narkotyki. O jej dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny - relacjonuje KPP w Tarnowskich Górach. 

Znalezienie zabronionych substancji pozwoliło mundurowym namierzyć dilera, który przekazał nastolatce narkotyki. 

-Tego samego dnia policjanci zapukali do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie przebywał znany im osobiście 20-latek. Wyraźnie zaskoczony mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci znaleźli przy nim ponad 100 działek amfetaminy i kilka porcji marihuany - podała tarnogórska policja.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok w sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich nieletniej grozi nawet do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Sp 4 2 1
Lokalne 11 października, 2022

W niedzielę, 9 października Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach została wysłana na teren szk

61 710935 g
Lokalne 11 czerwca, 2022

Tarnogórscy dzielnicowi interweniowali w czwartek w drogerii w centrum miasta. Powodem była kradzież

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3