13 tys. mandatu i 28 punktów karnych. Tak zakończył się "rajd" motocyklisty

Redakcja

29 lipca, 2022

40-letni mieszkaniec Katowic urządził sobie "rajd" motorem ulicami Katowic w rejonie drogi nr 78. Namierzyli go jednak policjanci z grupy Speed. Podczas przeprowadzonego pomiaru okazało się, że kierowca pędził ponad 192 kilometry na godzinę. Spotkanie "miłośnika” szybkiej jazdy ze stróżami prawa zakończyło się dla niego mandatami w łącznej kwocie 13 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło dodatkowo 28 punktów karnych.

Szyba wieczorna jazda, czucie wiatru na ciele i much na kasku - wszyscy miłośnicy jednośladów z pewnością znają to uczucie. Jadąc motorem aż żal nie wypróbować jego pełnych możliwości... Niestety takie rzeczy uchodzą na sucho tylko w filmach. Przekonał się o tym 40-latek z Katowic, który na "liczniku" swojego motocykla dobił aż do 192 km/h. Tyle tylko, że zanim sam sobaczył tą pokaźną prędkość na swoim prędkościomierzu, zobaczyli ją zabrzańscy policjanci z grupy Speed. 

Jak zauważyli policjanci, prędkość nie była jedynym grzechem motocyklisty. Jadąc drogą nr 78 w kierunku Mysłowic, mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, stworzył dodatkowo zagrożenie w ruchu drogowym, a także nie stosował się do obowiązku korzystania z prawego pasa ruchu. Podczas przeprowadzonego pomiaru okazało się, że kierowca pędził ponad 192 kilometry na godzinę. Policjanci od razu przystąpili do kontroli, podczas której okazało się jeszcze, że motocykl nie ma wymaganego badania technicznego. W związku, z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. 

Ta "przejażdżka" zakończyła się dla 40-letniego mieszkańca Katowic mandatami w łącznej kwocie 13 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło dodatkowo 28 punktów karnych. Jak podkreślają policjanci - nie wymiar kary jest w tym zdarzeniu ważny a fakt, że zagrożenie, jakie stwarzał na drodze kierujący, mogło doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

powiązane artykuły:

54 718818
Lokalne 1 sierpnia, 2022

Mundurowym z pszczyńskiej drogówki udało się przerwać rajd kierowcy BMW, który pędził 107 km/h w obs

66 720458
Wiadomości 16 sierpnia, 2022

Na Alei Zjednoczonej Europy w Żorach doszło wczoraj do wypadku. 65-latek tuż przed skrzyżowaniem chc

Pexels nikolai ulltang 572468
Lokalne 21 sierpnia, 2022

53-letni kierujący motocyklem bmw, w trakcie wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym w tym

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3