Zamiast BMW będzie jeździł rowerem. Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

54 718818

Redakcja

1 sierpnia, 2022

Mundurowym z pszczyńskiej drogówki udało się przerwać rajd kierowcy BMW, który pędził 107 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał jeździć rowerem, a do tego zamiast na wakacje na plaży w Stegnie, 1500 zł wyda na mandat.

Mówi się, że BMW nie da się jeździć wolno, więc kierowca wolno będzie mógł jeździć teraz rowerem. Wolno, tanio i ekologicznie. 40-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego zapomniał chyba, że jest w obszarze zabudowanym i po drodze wojewódzkiej nr 933 w Studzionce jechał z prędkością 107 km/h. Całe szczęście o przepisach ruchu drogowego mogli mu szybko przypomnieć policjanci z nieoznakowanego radiowozu. 

Jak relacjonują policjanci, mężczyzna łamał ograniczenia prędkości, nie zważając nawet na przejścia dla pieszych. Na nieodpowiedzialnego kierującego bmw policjanci nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych, a do jego konta dopisano dodatkowych 10 punktów karnych. Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stróże prawa zatrzymali 40-latkowi na trzy miesiące prawo jazdy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3