11-latek zgubił się w lesie

66 780057

Redakcja

9 października, 2023

11-latek zaginął w lesie w Żorach. Na szczęście szybka reakcja policji i pomoc sąsiada doprowadziła do odnalezienia chłopca. 

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór. Policja z Żor otrzymała zawiadomienie od rodziców 11-letniego chłopca o zaginięciu dziecka. Ich syn nie wrócił o umówionej godzinie i nie było z nim kontaktu.

11-latek bawił się ze swoim kolegą przy lesie. Pomiędzy chłopcami doszło do kłótni, po czym rozeszli się. Wszystko wskazywało na to, że zaginiony 11-latek wszedł w głąb baranowickiego lasu. 

- W poszukiwania chłopca zaangażował się już wcześniej jeden z sąsiadów, któremu udało się odnaleźć 11-latka, lecz z uwagi na panujący mrok i słaby zasięg telefonu, nie potrafił określić, gdzie aktualnie się znajduje. Mężczyzna wskazał policjantom numer drogi pożarowej, w której rejonie udało mu się odnaleźć chłopca i opisał charakterystyczne, połamane drzewa znajdujące się w sąsiedztwie tego miejsca. Chwilę później mundurowi przeczesujący las, natrafili na 11-latka i sąsiada - relacjonuje żorska policja. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 58.3µg/m3 PM2.5: 52.7µg/m3