10. Mistrzostwa Mysłowic w judo za nami

DSC 2191

Redakcja

27 listopada 2021

Mysłowice kolejny raz stały się stolicą polskiego judo. W minioną niedzielę 21 listopada w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bończyka rozegrane zostały 10. Mistrzostwa Mysłowic w judo.

Na zaproszenie UKS-u Judo Mysłowice do miasta zjechało się prawie 500 zawodników z 26 polskich oraz dwóch zagranicznych klubów: z Czeskiego Cieszyna oraz słowackiego Bardejova.

Przygotowań około 3 miesięcy. Załatwianie medali, dyplomów, to też wszystko trwa. Natomiast sama organizacja, sam tego nie robię. Przede wszystkim muszą to być rodzice”

- mówi Ryszard Dziewulski, prezes UKS-u Judo Mysłowice.

Tegoroczne zawody odbyły się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Niestety i w tym roku niektórym nie udało się dojechać.

Mamy klub z Czeskiego Cieszyna, ale nie dojechały dwa kluby inne, ponieważ koronawirus nie pozwolił im przyjechać. No i przyjechał klub z Bardejova. Słowacja, z tego co słyszałem, jest zamknięta, tak że nie wszyscy mogą przyjechać”

- dodaje Ryszard Dziewulski.

Natomiast jednym z klubów, który dotarł, była Gwardia Tychy. Jej trenerem jest wychowanek Ryszarda Dziewulskiego, a także dwukrotny olimpijczyk z Pekinu i Londynu.

Super przeżycie. Wielu zawodników mówi, że już być na igrzyskach to jest niesamowita sprawa, ale tak po prawdzie to jest turniej. Wygrywanie się liczy, a nie tylko odhaczyć, że się było. Mnie się niestety nie udało”

mówi Janusz Wojnarowicz, trener Gwardii Tychy.

Zawody nie mogłyby się odbyć na tak wysokim poziomie bez pomocy i zaangażowania wielu osób oraz instytucji. W organizację 10. Mistrzostw Mysłowic w judo zaangażowali się UKS Judo Mysłowice, Urząd Miasta Mysłowice, MOSiR oraz Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych w Mysłowicach wraz z dyrekcją szkoły i rodzicami.

Źródło: itvm.pl 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3