Życzenia świąteczne od Tuska, Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wszyscy mówią o wspólnocie

Zyczeniatuskmorawieckikaczynski

Redakcja

23 grudnia, 2023

- Wierzę w przyszłość Polaków jako wielkiego, zjednoczonego narodu. Wierzę w polskie odrodzenie - powiedział premier Donald Tusk w życzeniach skierowanych do Polek i Polaków. Swoje życzenia opublikowali też liderzy drugiej strony politycznej sceny. Wszyscy apelują o to, żebyśmy byli wspólnotą. 

-Za nami gorące miesiące politycznego szumu. Przeżyliśmy chyba najbardziej emocjonującą kampanię wyborczą w najnowszej historii Polski - stwierdził w swoich życzeniach premier Donald Tusk. Szef rządu w swoim nagraniu zwrócił się do osób, które nie popierają nowej koalicji rządzącej. 

- Dziś chciałem zwrócić się do tych, co tej zmiany nie chcieli i w których wywołuje niepokój. Szanuje wasze poglądy i wasze obawy. Będę przekonywał was do swoich racji, ale przede wszystkim będę uważnie słuchał tego, co wy mówicie - dodał Tusk. 

Premier zachęcił również do tego, żeby Boże Narodzenie było początkiem budowania wspólnoty. 

- Bądźmy wspólnotą. Zacznijmy od świąt. Zostawmy na tych parę pięknych dni politykę i spory. Zobaczmy w nas to co nas łączy i pomyślmy jakie to ważne móc być razem - powiedział Donald Tusk.

Życzenia Morawieckiego i Kaczyńskiego

W sobotę opublikowane zostały również wideo z życzeniami od Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Były premier apelował o to, żebyśmy zatroszczyli się o Polskę. 

- Jako Polacy możemy mieć różne poglądy i należy to szanować. Ale są sprawy, które powinny nas jednoczyć bez względu na wyznawane wartości. Do tych spraw bez wątpienia należy troska o rodzinę i o nasz wspólny dom, o Polskę - powiedział Morawiecki. Dodał, że święta przypominają o tym, że dobro zawsze pokonuje zło. 

- Są sprawy ważniejsze od bieżących sporów, że są sprawy, które idą z pokolenia na pokolenie w poszukiwaniu dobrych ścieżek i lepszego jutra - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński, podobnie jak Tusk, w swoich życzeniach wspomniał o wspólnocie. 

- By był to czas refleksji, ale także czas wspólnoty, a tam gdzie jest to potrzebne - odnowienia wspólnoty. By był to moment, w którym jednoczymy się. Jednoczymy się wokół świątecznego stołu, ale jednoczymy się także jako Polacy - mówił o świętach prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński złożył też życzenia z okazji nadchodzącego nowego roku. Prezes PiS ma nadzieję, że 2024 rok będzie dobrym rokiem pełnym pokoju na świecie i w Polsce oraz czasem rozwoju naszego kraju. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3