Dwa razy napadł na sklep w Rudzie Śląskiej. Groził pracownikom

56 792119

Redakcja

23 grudnia, 2023

Mieszkaniec Chorzowa przyznał się do kradzieży rozbójniczych, których dokonał latem w Rudzie Śląskiej. Policjanci nie musieli daleko szukać, bo mężczyzna przebywał już w areszcie. 

Do napadów na jeden ze sklepów w Rudzie Śląskiej doszło latem bieżącego roku w odstępie dwóch tygodni. Napastnik używając przedmiotu przypominającego nóż groził pracownikom i kradł gotówkę z kasy. 

- Kryminalni analizowali zebrane dowody, w tym nagrania z kamer monitoringów, potwierdzając, że obu przestępstw dopuścił się ten sam mężczyzna. Wielomiesięczna praca śledcza, w tym analiza podobnych spraw pod kątem sposobu działania sprawcy, doprowadziła rudzkich policjantów do mieszkańca Chorzowa - relacjonuje rudzka komenda.

Policjanci ustalili personalia podejrzanego. Okazało się, że przebywał w areszcie w związku z innymi przestępstwami. 36-latek z celi został doprowadzony do rudzkiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Chorzowianin przyznał się do napadów. 

Po wszystkim wrócił do aresztu, gdzie będzie czekał na procesy za przestępstwa, których się dopuszczał. Za te dwa napady na sklep grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3