Związkowcy z Huty Pokój rozpoczynają akcję protestacyjną

18 Weglokoks

Redakcja

9 października, 2022

WZZ "Sierpień 80" i NSZZ "Solidarność" w Hucie Pokój ogłosiły akcję protestacyjną. Powód? Brak inwestycji w Hucie Pokój Konstrukcje. Związkowcy twierdzą, że zysk wypracowany przez spółkę zabierany jest w całości przez Węglokoks, przez co rośnie zadłużenie w HPK.

Od kilku miesięcy trwa spór pomiędzy związkowcami a Hutą Pokój S.A. i Węglokoksem. Sierpień 80 i Solidarność domagają się inwestycji w Hutę Pokój Konstrukcje, która została przejęta przez Weglokoks. - Żądamy by większościowy udziałowiec jakim jest Węglokoks S.A. podjął natychmiastowe działania mające na celu dokapitalizowanie spółki - czytamy w piśmie związkowców do zarządu.

Strona społeczna podkreśla, że o dokapitalizowaniu została poinformowana 9 sierpnia na spotkaniu z wicepremierem Jackiem Sasinem, ale od tego momentu nikt niczego nie zrobił w tej sprawie.

- Dalsza bierność i brak działania w kwestii Huty Pokój Konstrukcje doprowadzi do poważnych problemów pozostałe spółki Hutę Pokój Profile i Hutę Pokój S.A., a ciężka praca wielu ludzi pójdzie na marne przez brak decyzji i bierność niektórych członków zarządu - piszą dalej związkowcy i dodają, że rozpoczynają akcję protestacyjną. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3