Wodzisław Śląski: Kierowała samochodem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie

50 728015

Redakcja

9 października 2022

Kurator sądowy wracając z pracy zauważył, że kierująca Fiatem ma problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Natychmiast powiadomił o swoich przypuszczeniach policjantów. Po zatrzymaniu 41-latki okazało się, że ma ona w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji zawodowego kuratora nietrzeźwa kierująca została wyeliminowana z ruchu. W czwartek, 6 października tuż przed godziną 19:00 zawodowy kurator sądowy wracał z pracy w terenie. Jego uwagę zwróciła kierująca Fiatem, która jechała w niebezpieczny sposób i miała trudności z jazdą prostym torem.

Mężczyzna od razu powiadomił policjantów o swoich przypuszczeniach. Jak się okazało, 41-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego miała w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 zł, a także grzywna, która jest zależna od dochodów sprawcy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3