Zrzucił żonę z wózka inwalidzkiego i bił ją na podłodze. Został obezwładniony przez policję

Znęcał się nad niepełnosprawną

Redakcja

24 marca 2023

64-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Kuźni Raciborskiej po interwencji domowej. Agresor używał przemocy fizycznej wobec leżącej na podłodze niepełnosprawnej żony. 

W poniedziałek do dyżurnego raciborskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna ma być agresywny w stosunku do swojej żony. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z Kuźni Raciborskiej.

-Mundurowi po wejściu do domu zastali mężczyznę, który używał przemocy fizycznej wobec leżącej na podłodze kobiety. Agresor błyskawicznie został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna przewrócił wózek inwalidzki, za pomocą którego pokrzywdzona się poruszała, w wyniku czego upadła na podłogę - relacjonuje KPP w Raciborzu. 

Jak ustalili policjanci wezwani na interwencje, 64- latek od kilku miesięcy regularnie znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których obrażał, krytykował, groził pozbawieniem życia i dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki. 

Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu, miał w organizmie ponad 2,5 promila. W czwartek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych sąd aresztował go na 2 miesiące. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Justice 2060093 1920
Lokalne 12 marca 2023

W 2017 roku młoda para rodziców miała znęcać się ze szczególnym okrucieństwem nad ich małoletnią,

Violence against women g2474589e4 1920
Lokalne 11 stycznia 2023

21-latek z Rudy Śląskiej usłyszał zarzut znęcania się nad swoją mamą. Sąd zdecydował o jego tymcz

52 727499
Wiadomości 9 grudnia 2022

Kobieta i dwóch mężczyzn napadli pod koniec września na niepełnosprawnego na dworcu w Poraju. Pob

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3