Zobacz jak liceum w Zabrzu powitało swojego ucznia! Mistrza świata w szachach

MSJ Montesilvano B16 768x576

Redakcja

28 listopada, 2023

Szachy to nudny sport, którym nie interesuje się młodzież? Uczeń z III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu udowodnił, że nie jest to prawda. Został mistrzem świata do lat 16, a jego koleżanki i koledzy przygotowali mu prawdziwe, mistrzowskie powitanie. 


We włoskim Montesilvano rozegrano zawody szachowe, w których udział wzięło blisko 800 młodych zawodników z całego świata. Były to mistrzostwa świata w kategoriach młodzieżowych. 

W rywalizacji chłopców do lat 16 zwyciężył Jakub Seemann. W finale zmierzył się z innym reprezentantem Polski, Janem Klimkowskim. Ostatecznie polski pojedynek o złoto wygrał Seemann. 

Powitanie godne mistrza

Jakub Seemann na co dzień uczy się w III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. Jest zawodnikiem klubu UKS „Szach Mat Zabrze”. 

Po zdobyciu mistrzostwa, Jakub wrócił do Zabrza i swojej uczniowskiej codzienności. Ale jego szkoła nie zapomniała o tym, kim jest jej uczeń. W poniedziałek Jakub został przywitany przez koleżanki, kolegów oraz nauczycieli tak, jak na mistrza przystało.

Były gratulacje, był szpaler i były oklaski. Jakub nawet u siebie mógł poczuć, że dokonał czegoś wielkiego. 

fot. Polski Związek Szachowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3